אימון זוגי לשיפור חיי הנישואין והזוגיות

               מהו אימון אישי ומהו אימון זוגי

אימון אישי ואימון זוגי , הוא תהליך של שינוי והתפתחות האמור להניע את האדם ממקום אחד בחיים למקום אחר, טוב יותר, ובכך יצמצם האדם את הפער בין המצוי לבין הרצוי בכל התחומים בחייו.
על-מנת שהדבר יתרחש, נכון להרפות מדפוסי התנהגות לא יעילים ומתפיסות ומחשבות מקובעות שלעיתים תוקעות אותנו ומונעות מאתנו אפשרות של תנועה קדימה.

אם נרצה, למשל, לבקר במקום שאיננו מוכר לנו כלל, מפת-דרכים תהיה לנו לעזר רב, אך אם ברשותנו מפת-דרכים שגויה, סביר להניח שנהיה מתוסכלים, לעיתים גם חסרי-אונים ויתכן  שאף נרתע לנסות להתקדם אל יעדנו ונרפה ידיים. כשהמפה היא “מפת-חיים” שלנו, הרי שהמצב מסובך הרבה יותר.

לכל אחד מאתנו שתי “מפות דרכים”. האחת מאשרת את מצב חיינו בהווה והשנייה הינה מפה עתידית שאנו שואפים למימושה בכל תחום בחיים. לרובנו, הדרך, המסע לקראת בניית המפה העתידית ויישומה, אינה פשוטה כלל. רבים נשארים עם החלום- החזון הלא ממומש, או שמתייאשים אחרי שנוכחו לדעת שאינם מצליחים במשימתם ובמימוש רצונם-ייעודם. כלומר, התדר אינו פתוח והערוצים – סתומים.

באתר של ורדה שמחוני מתמחים בשיקום הנישואין – ייעוץ נישואין לזוגות

פרדיגמות בחיי נישואין ובזוגיות

תופעה זו נוצרת בגלל פרדיגמות שיצרנו בחיינו, בגלל מחשבות או אמונות שלמדנו מילדות ואנו ממשיכים לאחוז בהם, גם אם הן מפריעות ומעכבות אותנו. הפרדיגמות הן חלק בלתי נפרד מהאופי שלנו וקיימת זיקה ברורה בין מה שהננו לאופן בו או רואים את המציאות. בלתי אפשרי לחולל שינוי של ממש בתפיסת המציאות, מבלי לשנות בעת ובעונה אחת גם את הווייתנו, ולהפך. לפרדיגמות יש עוצמה משום שהן יוצרות את העדשה שבעדה אנו רואים את העולם. שינוי בפרדיגמה מסלק חסימות ומשמש כוח מניע לקראת היעד אליו אנו שואפים.

דוגמאות לתבניות חשיבה הן: פחד מהלא ידוע, תחושה של חוסר מזל, חשש מכישלון, חשש מהצלחה, אי לקיחת אחריות או לקיחת אחריות-יתר, השוואות בלתי פוסקות לאחרים, שליטה, תחושות חוסר כוח, זמן, כסף, כישרון, עצלות, דחיינות, חשש ממה שיחשבו, כעס, האשמה, ביקורת, חוסר ביטחון או תחרות (ועוד ועוד). אלו תבניות חשיבה מוסוות שלא תמיד אנו מודעים אליהם.

זוגות רבים מתלוננים על כעסים ומריבות, בעיות תקשורת ונקודות שפל בחייהם הזוגיים
כשכל אחד מבני- הזוג מרגיש שרק השתנותו של השני יביא לשיפור המצב.

רובנו מצפים שהאדם הקרוב אלינו ישנה את אופן דיבורו, התנהגותו או פעולותיו בתחומים מסוימים. האם יתכן שהבעיה האמיתית לא תמיד נמצאת אצל האחר, אלא הפרשנות שאנו נותנים להתנהגות – היא הבעיה? לעולם לא נוכל  לשנות את הזולת, כל עוד הוא לא מעוניין בכך, גם אם התנהגותו נחשבת בלתי סבירה.

אם רצוננו בנישואין מאושרים – נהיה אנחנו המחוללים אנרגיה חיובית במקום לחזק את האנרגיה השלילית. אם אנו מעונינים שילדינו המתבגרים יהיו נעימים יותר וישתפו אתנו פעולה, נהיה אנחנו מבינים, מאמינים,סמכותיים, אוהבים ועקביים יותר.
אימון אישי מאפשר שינוי בתפיסה: האדם לא עוד ‘קרבן’ ו’חלש’, אלא בידו הכוח והעוצמה לחולל את השינוי המבוקש. ה”בעיה” הנידונה הופכת לאתגר וה”חלומות” הופכים למטרות ויעדים מוגדרים וברי מימוש. ייתכן והדבר נשמע פשטני, אך מדובר בעבודה פנימית מורכבת ועמוקה הדורשת דיוק, התמקדות, אמונה, אומץ ורצון להתמודד ולחולל שינוי.

אנשים מתקשים לחולל שינוי בכוחות עצמם, בגלל אותן פרדיגמות הנמצאות במוחם – כדיסק קשיח שקשה לשנותו .  לשם יצירת השינוי, יזדקק המתאמן לחשיבה חדשה המתחילה בחלק הפנימי ביותר של “האני”. כאן נכנס המאמן לתמונה ומתוך העמקה ובירור עולמו הפנימי של המתאמן, נותן כלים מעשיים לשינוי דפוסי החשיבה, עד להשגת התוצאה הרצויה.

האימון נועד לחולל שינוי “מן הפנים החוצה” ומדובר בתהליך התחדשות מתמשך. זוהי ספירלה של צמיחה המובילה בהדרגה לצורות גבוהות יותר של קבלת אחריות, עצמאות ותלות אפקטיבית כשכל שינוי מתחיל בתוכנו

ליצירת קשר או להזמנת ייעוץ נישואין: ניצה – 054-7719637  אסתי – 054-3450401.